• 21 listopada 2016
  • komentarzy
  • 1164 osób przeczytało
  • to!

Regeneracja przez odpoczynek

Bożym zamiarem jest udzielić ci odnowy, wzmocnienia i regeneracji sił poprzez odpoczynek. Jeśli czujesz się zupełnie wyczerpany, zmęczony i wyzuty z energii, całkiem możliwe, że w związku z tym zrodzą się w tobie wątpliwości. Powinieneś jednak przestać skupiać się na ogromie twojego zmęczenia, a zacząć dostrzegać wielkość Boga. Rozważ obietnicę, jaką ci składa:

„Czy ty jeszcze nawet tego nie wiesz? Czy nie nauczyłeś się jeszcze niczego? Pan jest Bogiem odwiecznym.  Nic Go nie męczy ani nie nuży, a Jego mądrość jest nie do zbadania. To On dodaje siły tym, co są zmęczeni, i umacnia tych, którzy już osłabli. Młodzi ludzie męczą się i chwieją, zdarza się, że mdleją młodzieńcy. A tym, co ufają Panu, przybywa sił nowych i skrzydeł dostają jak orły. Biegną naprzód, nie czując zmęczenia, poruszają się ciągle i nie są znużeni”. (Iz 40, 28-31)

Ta obietnica jest skierowana do ciebie. Będziesz biegał, ale nie będziesz odczuwał zmęczenia, jeśli złożysz swoją ufność w Bogu. Cóż za cudowna obietnica, cóż za cudowny Bóg! Jest tak wielki, że stworzył wszechświat, ale jest jeszcze większy, ponieważ widzi cię w takich okolicznościach, w jakich się znajdujesz. Troszczy się o ciebie z miłością niemającą granic. Przeprowadzi cię przez to wszystko i znów będziesz się dobrze czuł. Czyż to nie wspaniała nowina?

 

biblia-leczy-chroniczne-zmeczenie