• 15 kwietnia 2015
  • komentarzy
  • 1784 osób przeczytało
  • to!

Ekumeniczny Maraton Biblijny w Krakowie

Ekumeniczny Maraton Biblijny w Krakowie

 …dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął nas ku chwale Boga

(Rz 15, 7 – przekład ekumeniczny)

 

sobota 18 kwietnia 2015, g. 10.00 – 22.00

Sala bł. Jakuba przy kościele oo. Franciszkanów, pl. Wszystkich Świętych 5 (wejście od strony Plant)

Ekumeniczny Maraton odbędzie się w Krakowie już po raz siódmy. Wydarzenie to wpisuje się w tradycję dwóch inicjatyw − Tygodnia Biblijnego obchodzonego przez Kościół katolicki ( w tym roku rozpoczyna się Niedzielą Biblijną 19 kwietnia) oraz Ekumenicznych Dni Biblijnych, organizowanych tradycyjnie w maju pod patronatem Towarzystwa Biblijnego w Polsce.

Wszystkich, którzy szukają w Biblii światła i mocy, zachęcamy do zgromadzenia się wokół Świętej Księgi. Dla chrześcijan różnych wyznań to okazja do wspólnego świadectwa wiary, dla katolików zaś to także możliwość odpowiedzenia na wezwanie papieża Franciszka: „Czytajcie Ewangelię. Dobrze wam to zrobi”.

W Maratonie Biblijnym można uczestniczyć w charakterze lektora (każda osoba czyta kolejny fragment tekstu przez 5 minut) bądź słuchacza.

Zapraszamy. Przyjdź i spotkaj Boga w Jego Słowie!

Współorganizatorami Ekumenicznego Maratonu Biblijnego są: Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej, Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej, Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII, Klub Inteligencji Katolickiej oraz Ojcowie Franciszkanie.

Informacje i zgłoszenia: ITFED UPJPII tel. 12 430-07-50; 511 459 897, e-mail: itfed@upjp2.edu.pl

Zapisy są prowadzone według kolejności zgłoszeń