• 6 stycznia 2015
  • komentarzy
  • 2562 osób przeczytało
  • to!

Premiera hymnu ŚDM

Światowa prapremiera oficjalnego hymnu ŚDM Kraków 2016 odbyła się w południe 6 stycznia na Rynku Głównym w Krakowie na zakończenie tutejszego Orszaku Trzech Króli. 

Po modlitwie Anioł Pański odmówionej na krakowskim rynku przez uczestników Orszaku Trzech Króli z kard. Stanisławem Dziwiszem został wykonany na żywo po raz pierwszy oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

„To, że ta prapremiera mogła się odbyć w takich warunkach zdecydowanie bardzo dobrze świadczy o naszym Bogu. Miało być 28 października w jakiejś małej salce dla wybranych a okazuje się, że gramy premierę na krakowskim Rynku dla tak licznych rzesz ludzi” – powiedział tuż po wykonaniu Jakub Blycharz. „Z wielką radością przyjmujemy tę chwałę” – dodawał autor hymnu i przyznał, że modlił się nim w czasie prawykonania na krakowskim Rynku.

„Hymn jest dobrą kompozycją, nie jest to banalna melodia, jest ambitna i równocześnie bardzo podniosła i unosząca ducha” – mówił bp Damian Muskus. Koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 przyznał, że nauczył się już hymnu na pamięć i często nuci go podróżując samochodem.

Hierarcha twierdzi, że hymn wzmacnia znak, jakim jest logotyp ŚDM. „Hymn jest nie tylko znakiem, jest wręcz zaproszeniem skierowanym do młodych świata. To jest takie nasze „zapraszamy do Krakowa” – mówił bp Muskus.

Źródło: franciszkanska3.pl