Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Słowa, które leczą

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 18 grudnia 2013
  • komentarzy
  • 6 427 wyświetleń
  • lubi to!

Słowa, które leczą

Tomasz Maria Dąbek OSB

Obecnie bardzo wiele spraw i sytuacji może powodować przygnębienie. Trudności współczesnego życia, zalew powierzchownych informacji, tempo ludzkich spotkań, osobiste niepowodzenia i nieszczęścia, jakie dotykają innych ludzi na całym świecie. Nieuczciwość i niekompetencja sprawujących władzę, zalew biurokratycznych przepisów utrudniających wiele dziedzin ludzkiej działalności. Wszystko to może powodować, że człowiek traci ochotę do życia, do podejmowania nowych wysiłków, które wydają się skazane na niepowodzenie. Wielu przeżywa ogólne poczucie niskiej wartości, traci świadomość sensu życia. Nastawienie to powiększają osobiste klęski, niepowodzenia, psychiczne urazy. Jednak podobnie było na świecie od upadku Adama i Ewy.

Dlatego trzeba pamiętać, że Pismo Święte zawiera wiele wypowiedzi ludzi, którzy przeżywali podobne trudności, oraz skierowane do nich słowo Boga, który stworzył wszystko z miłości i pragnie dobra całego stworzenia, a zwłaszcza człowieka – istoty rozumnej, wolnej, stworzonej na Jego obraz i podobieństwo, zdolnej do miłości – od którego oczekuje odwzajemnienia za swoją nieskończoną miłość i dobroć. Nasze zestawienie biblijnych pouczeń możemy rozpocząć od tekstów o szczególnej miłości Boga do człowieka w ogóle i do konkretnych ludzi, Wybranego Narodu, który był zapowiedzią odkupionego ludu Nowego Przymierza.

Tomasz Maria Dąbek OSB
„Biblia leczy. Pokonywanie złych myśli”, Wydawnictwo M, s. 83

 

Fragment dla Ciebie:

Bóg mówi do Izraela i do każdego człowieka: „Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci. [...] Sam Pan [...] pójdzie przed tobą, On będzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci. Nie lękaj się i nie drżyj!” (Pwt 31,6.8)
więcej tekstów autora
Polecamy

Droga Krzyżowa, I

Józef Augustyn SJ

Starożytne pielgrzymki

Sławomir Rusin

partnerzy