Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Ewangelia dnia

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 3 marca 2020
  • komentarzy
  • 119 wyświetleń
  • lubi to!

Wtorek, 03.03.2020

Jan Paweł II

Mt 6, 7-15

Na modlitwach waszych nie bądźcie gadatliwi jak poganie, którzy sądzą, że gdy będą dużo mówić, prędzej zostaną wysłuchani. Nie naśladujcie ich! Ojciec wasz wie przecież dobrze, czego wam potrzeba, nawet nim Go o to poprosicie. Módlcie się tedy w ten sposób: Ojcze nasz, któryś jest w niebie. Niech będzie uświęcone imię Twoje, niech przyjdzie królestwo Twoje, / niech się dzieje wola Twoja, jak w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj.  Odpuść nam nasze winy, / jak i my odpuszczamy naszym winowajcom. I nie poddawaj nas pokusie ale wybaw nas ode złego. Jeśli tedy wy darujecie ludziom ich przewinienia, daruje wam również wasz Ojciec Niebieski. A jeśli wy nie przebaczycie ludziom, to i wam nie przebaczy Ojciec wasz przewinień waszych.

 

Jezus dał nam nie tylko przykład modlitwy, ale On nauczył nas jak się modlić. Jedna z najpiękniejszych scen Ewangelii ukazuje Jezusa przebywającego wraz z uczniami i uczącego ich modlitwy: „Ojcze nasz,, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje. Niech przyjdzie Królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie”. Jezus ukazał swoim uczniom wartość uwielbienia Boga: znaczenie imienia Bożego, Jego Królestwa i Jego woli. Jednocześnie Jezus powiedział im, żeby prosili o chleb, o przebaczenie i o pomoc w pokusach: „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego” (por. Mt 6, 9-13; Łk 11, 2-4).

 

2 VI 1982, Ninian Park (Wielka Brytania)

 


więcej tekstów autora
Polecamy

Homilia o śś. Piotrze i Pawle

Św. Jan Chryzostom

Wróżenie z Biblii?

Roman Zając

Niedziela, 31.08.2014

Jan Paweł II

partnerzy