Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Biblia zmieniła moje życie

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
źródło: Internet
  • 8 listopada 2016
  • komentarzy
  • 2 804 wyświetleń
  • lubi to!

Wystarczy czytać, tylko czytać…

Miłosz

Kiedy byłem młodszy, Biblia była dla mnie odległą książką, zwłaszcza Stary Testament. Mimo to zawsze mnie jakoś przyciągała. Później zrozumiałem dlaczego.

Jezus w swoim krótkim ludzkim życiu często przypominał o Królestwie Bożym. I to właśnie o nie chodzi w całej Biblii. Tak jak w Starym Testamencie często pisze się o Syjonie, o miejscu, w którym nie ma cierpienia, tak w Nowym Testamencie Jezus jasno mówi, że przyszliśmy na świat po to, by budować Królestwo Boże. Czym ono jest? Pokazuje nam to w Nowym Testamencie Jezus, kiedy konkretnie pojawia się w życiu zwykłych jak i wpływowych ludzi. Swoim zachowaniem pokazuje, jak często nasze życie oddala się od Królestwa Niebieskiego.
Czytałem wiele książek, które próbowały pokazać mi, jak rozwiązywać życiowe problemy. Dopiero w Biblii jednak, przez osobę Jezusa Chrystusa – prawdziwego Boga i Człowieka, będącego z nami, a nie odległego – zrozumiałem, jak wielką duchową siłę możemy przenieść do swojego życia dzięki czytaniu Biblii. Święty Paweł napisał: Przyobleczcie się w Chrystusa. Długo nie wiedziałem, jak mam to zrobić, jak się w Niego ubrać, ale gdy uważnie wsłuchałem się w słowa Biblii, zrozumiałem, jak mam konkretnie przeżyć swoje życie, by ubrać się w Chrystusa.
W każdym naszej relacji czy to z naszym mężem, czy z żoną, dziećmi, rodzicami czy też z kolegą w pracy możemy występować ubrani w Chrystusa, występować jako Jezus. Wszystkie nasze decyzje możemy przemienić w naszych sercach napełnionych falami miłości Chrystusa. Jak otrzymać fale miłości Chrystusa? Wystarczy czytać Biblię bez jakichkolwiek spekulacji czy wyobrażeń, jak ma wyglądać Królestwo Boże. Wystarczy czytać i przesiąkać tym wszystkim, co nam Bóg oferuje, nie tylko w słowach pisma, ale głównie w tym, co jest napisane między wierszami. Gdy przesiąkniemy tą duchowną energią, nasze życie pójdzie w innym kierunku. Nasze słowa i czyny będą mieć w oczach naszych bliskich wielką wagę i będą oni w nas czuli ducha Chrystusa działającego w naszym życiu.
Pismo Święte nie jest wyłącznie zbiorem wielu spisanych słów, ono jest energią żywego Boga, obecnego w naszym życiu.

Miłosz ze Słowacji

tłum. Dominika Rogalska Minka


więcej tekstów autora
Polecamy

Piątek, 18.04.2014

Jan Paweł II

Cuda Jezusa

Paweł Lisicki

partnerzy


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/footer.php on line 29