Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Najtrudniejsze fragmenty Biblii

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
źródło: Shutterstock
  • 1 września 2016
  • komentarzy
  • 475 wyświetleń
  • lubi to!

Słowo na dziś: EPIKEIMAI – „napieram”.

Ks. Wojciech Węgrzyniak

Pewnego razu – gdy tłum CISNĄŁ SIĘ do Niego aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret  – zobaczył dwie łodzie, stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy. (Łk 5,1-3)

 

„Epikeimai” może znaczyć „leżę, spoczywam na czymś, jestem przyłożony do czegoś, napieram, nalegam”.

 

Ludzie cisnęli się do Jezusa. Chcieli być blisko jak zawsze chce się być blisko kogoś niezwykłego. Pchali się, bo było ich wielu. A może chcieli lepiej słyszeć. W każdym razie Jezus wchodzi do łodzi, żeby można go było lepiej słyszeć. Stąd rodzi się pytanie czy ja dzisiaj znam swoje dobre sposoby na to, żeby Jezusa lepiej słyszeć?

 

Uchroń nas od dwóch błędów, Panie: pragnienia bliskości Boga bez otwarcia na Jego słowa i rezygnacji z ciągłego szukania coraz lepszych sposobów dotarcia do Bożego słowa.


więcej tekstów autora

Ks. Wojciech Węgrzyniak

ur. 1973 w Niedzicy – pisarz-kaznodzieja, prezbiter archidiecezji krakowskiej, rekolekcjonista, adiunkt w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym UPJPII w Krakowie. Prowadzi stronę www.wegrzyniak.com

Polecamy

Czekanie na Chrystusa

Roman Brandstaetter

Droga Krzyżowa, II

Józef Augustyn SJ

Kto napisał Biblię?

Roman Brandstaetter

partnerzy