Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Najtrudniejsze fragmenty Biblii

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
źródło: Shutterstock
  • 23 września 2016
  • komentarzy
  • 569 wyświetleń
  • lubi to!

Słowo na dziś: APODOKIMADZO – „odrzucam”.

Ks. Wojciech Węgrzyniak

Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie ODRZUCONY przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie. (Łk 9,22)

„Apodokimadzo” znaczy „odrzucam, wykluczam, uznaję za niegodnego”. Niekiedy słowo to używano w kontekście określania kandydatów na urząd.

Chrystus nie narzeka, że ma być wykluczony. Nie buntuje się, że ludzie, którzy wydają się być najbliżej Boga odrzucą tego, który jest przez Boga namaszczony i posłany. Co więcej, mówi, że tak trzeba, bo greckie „dei” („musi”) ma właśnie takie znaczenie – trzeba, żeby się coś stało (nawet jeśli to jest bolesne), aby mogło stać się coś jeszcze lepszego.

Uchroń nas od dwóch błędów, Panie: wiary w życie bez wykluczania i wykluczania, które nie prowadzi do zwycięstwa.


więcej tekstów autora

Ks. Wojciech Węgrzyniak

ur. 1973 w Niedzicy – pisarz-kaznodzieja, prezbiter archidiecezji krakowskiej, rekolekcjonista, adiunkt w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym UPJPII w Krakowie. Prowadzi stronę www.wegrzyniak.com

Polecamy

Droga pokonywania demonów

Św. Izaak z Niniwy

Wątpić, aby uwierzyć

Anne Field OSB

partnerzy