Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Najtrudniejsze fragmenty Biblii

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
źródło: Shutterstock
  • 21 kwietnia 2016
  • komentarzy
  • 706 wyświetleń
  • lubi to!

Jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie ZACHOWA, to Ja go nie sądzę.

Ks. Wojciech Węgrzyniak

A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie ZACHOWA, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. (J 12,47-48)

„Fylasso” znaczy „strzegę, czuwam, odbywam straż, mam się na baczności, trwam”. Jest w tym słowie idea zagrażającego niebezpieczeństwa, ale zarazem wysiłek człowieka, by uchronić to, co jest dobrem.

Zaskakujące w słowach Jezusa jest rozróżnienie na tych, którzy słyszą Jego słowo, ale je nie zachowują i na tych, co słowem Jezusa gardzą. Pierwsi nie zostaną osądzeni w ogóle. Drugich osądzi w dniu ostatecznym słowo. Słabość nie zostaje osądzona. Sąd odbywa się tylko nad nienawiścią.

Uchroń nas od dwóch błędów, Panie: gardzenia Twoim słowem i niewybaczania sobie porażek.


więcej tekstów autora

Ks. Wojciech Węgrzyniak

ur. 1973 w Niedzicy – pisarz-kaznodzieja, prezbiter archidiecezji krakowskiej, rekolekcjonista, adiunkt w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym UPJPII w Krakowie. Prowadzi stronę www.wegrzyniak.com

Polecamy

Betlejem

Fernando Perfetti

Tabga

Fernando Perfetti

partnerzy