Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Lektury

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 24 października 2014
  • komentarzy
  • 1 314 wyświetleń
  • lubi to!

Przewodnik po Niebie, Piekle i ich mieszkańcach


Czy można stworzyć przewodnik po zaświatach? Kogo i co możemy spotkać po tamtej stronie? Czy w ogóle możemy mówić o tym, jak zaświaty mogą wyglądać? Skąd czerpać wiedzę na ich temat?

Autor monumentalnego Przewodnika po Niebie, Piekle i ich mieszkańcach, sięgając do Biblii, apokryfów, pism Ojców Kościoła, teologów, a także do dzieł kultury, ukazuje wyobrażenia dotyczące zaświatów i ich mieszkańców. Nie tylko odkrywa ich ogromne bogactwo ale także je porządkuje, pokazując, co przynależy do sfery fantazji, a co ma uzasadnienie w Biblii i teologii. Warto zaznaczyć, że mimo obszerności i wagi tematu, książkę czyta się fantastycznie.

W czasach zainteresowania sferą demonów i aniołów oraz ich działania publikacja ta wydaje się bardzo potrzebna.

Roman Zając jest biblistą i demonologiem, opublikował książkę Szatan w Starym Testamencie, jego teksty można znaleźć na portalach CzasNaBiblie.pl, Stacja7.pl, Kosciol.pl, publikuje też w prasie katolickiej.

Książka wyszła nakładem Wydawnictwa M

 

 Polecamy

Jak spisano Ewangelie?     

Richard A. Burridge

Jeden chleb, jeden kielich

Św. Jan Chryzostom

XXX Niedziela Zwykła

Ks. Wojciech Węgrzyniak

partnerzy