Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Ewangelia dnia

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 14 sierpnia 2019
  • komentarzy
  • 208 wyświetleń
  • lubi to!

Środa, 14.08.2019

Jan Paweł II

Mt 18, 15-20

Jeśli brat twój zawini przeciwko tobie, idź i upomnij go sam na sam. Jeżeli cię usłucha, zdobędziesz brata twego. Jeżeli cię nie usłucha, weź ze sobą jeszcze jednego lub dwóch innych, ażeby wszystko, cokolwiek będzie powiedziane, oparło się na słowach dwóch lub trzech świadków. A jeśli i ich nie usłucha, powiedz całej społeczności. Jeżeli zaś nie posłucha nawet całej społeczności, niech będzie dla ciebie niczym poganin i celnik. Zaprawdę mówię wam: Cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a cokolwiek rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. Zaprawdę mówię wam również: Jeśli dwóch spośród was będzie o coś prosić jednozgodnie, to sprawi im to Ojciec mój, który jest w niebie. Bo jeśli dwóch lub trzech zbierze się w imię moje, to i Ja tam będę wśród nich.

 

Pamiętajcie również o tych słowach Jezusa: „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (por. Mt 18, 20). Gdy jakaś rodzina, mała grupa czy większa wspólnota zbiera się w imię Jezusa, by być razem i po bratersku sobie służyć, by modlić się razem do Boga, rozważać Jego Słowo i kiedy pozostaje w pełnej łączności z Kościołem, by uczestniczyć w Eucharystii, sprawowanej przez kapłana – wówczas dzieło Zbawiciela, dzieło pojednania i gromadzenia postępuje w świecie. Mężczyźni i kobiety, młodzież i dzieci czują się wezwani do służby braciom i tym samym otrzymują pokarm dla swej misji. Zyskują wewnętrzną siłę i pokój, ale tym lepiej dostrzegają, jakim zgorszeniem są Kościoły i wspólnoty chrześcijańskie jeszcze nie w pełni pojednane w prawdzie wiary i w miłości, narody w stanie wojny, całe ludy, które głodują, czy triumfujące wciąż niesprawiedliwości. Stając się budowniczymi pojednania i pokoju ci ludzie wiedzą, że Chrystus idzie razem z nimi i daje im miłość i nadzieję, by śmiało i odważnie wchodzili na drogi, które będą mogły doprowadzić do odnowy świata.

 

5 X 1986, Taize (Francja)

 


więcej tekstów autora
Polecamy

partnerzy