Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Ewangelia dnia

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 11 listopada 2019
  • komentarzy
  • 61 wyświetleń
  • lubi to!

Poniedziałek, 11.11.2019

Jan Paweł II

Łk 17, 1-6

I powiedział do swoich uczniów: Nie jest możliwe, żeby nie przyszły zgorszenia, lecz bieda temu, przez którego przychodzą. Lepiej by mu było, gdyby mu uwiązano kamień młyński u szyi i rzucono go do morza, niż żeby miał zgorszyć jednego z tych maluczkich. Miejcie się na baczności. Jeżeli twój brat dopuści się czegoś przeciw tobie, upomnij go: jeśli będzie żałował swego czynu, przebacz mu. I jeśli nawet siedem razy w ciągu dnia zawini przeciwko tobie, lecz potem siedem razy zwróci się do ciebie i powie: żałuję – to też mu przebacz. Powiedzieli apostołowie do Pana: Spraw, żeby nasza wiara była większa. A Pan  odpowiedział: Jeżeli będziecie mieli wiarę nawet taką tylko, jak ziarnko gorczycy, to gdy powiecie temu oto drzewu sykomory, żeby wyszło stąd z korzeniami i przeniosło się do morza, to was usłucha.

 

Uczmy się wiary prostej, wprost dziecięcej, a równocześnie świadomej, dojrzałej i wypróbowanej. Wiary takiej, jakiej domaga się od nas, chrześcijan, dzisiejsza epoka. Wiary jawnej i mężnej. Wiary pełnej nadziei. Wiary rodzącej dobre uczynki: « wiara, która działa przez miłość »(Ga 5, 6). Uczmy się stale takiej wiary. I nieraz módlmy się o nią do Chrystusa: Panie, « przymnóż nam wiary… » (Łk 17, 5).

 

Anioł Pański, 10 VIII 1980


więcej tekstów autora
Polecamy

partnerzy