Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Ewangelia dnia

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 22 listopada 2019
  • komentarzy
  • 106 wyświetleń
  • lubi to!

Piątek, 22.11.2019

Jan Paweł II

Łk 19, 45-48

A kiedy wszedł do świątyni, począł wyrzucać tych, którzy tam sprzedawali. Mówił im przy tym: Napisane jest przecież: Mój dom jest domem modlitwy, a wyście zeń uczynili jaskinię zbójców. I nauczał co dzień w świątyni. Arcykapłani zaś i uczeni w Piśmie usiłowali Go zgładzić. Tego samego chcieli przywódcy ludu. Nie wiedzieli jednak, co mogliby Mu zrobić, bo cały lud słuchał Go z zachwytem.

 

Rodzina jest sanktuarium życia ludzkiego od jego narodzin aż po naturalny kres. Ojciec i matka są kolumnami tej «świątyni», wzniesionej na fundamencie przymierza małżeńskiego i wierności Boga, mocą której małżonkowie przyrzekają sobie miłość wierną i nierozerwalną. Rodzina ma być świątynią, to znaczy domem modlitwy: modlitwy prostej, serdecznej i przepojonej codziennym trudem. Modlitwy, która staje się życiem, aby całe życie stało się modlitwą!

 

Anioł Pański, 6 II 1994


więcej tekstów autora
Polecamy

Czy Bóg się gniewa?

ks. Grzegorz Strzelczyk

Środa, 18.12.2013

Jan Paweł II

partnerzy