Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Ewangelia dnia

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 11 września 2020
  • komentarzy
  • 15 wyświetleń
  • lubi to!

Piątek, 11.09.2020

Jan Paweł II

Łk 6, 39-42

Powiedział im też taką oto przypowieść: Czy może ślepy prowadzić ślepego? Czy nie wpadną obaj do tego samego dołu?  [Zazwyczaj] uczeń nie jest wyższy od mistrza; w swej doskonałości niech każdy będzie jak jego nauczyciel. Jakże to jest, że widzisz w oku brata małą zadrę, a we własnym oku nie dostrzegasz całej belki? I jakże ty możesz mówić do twego brata: Bracie, pozwól mi wyjąć zadrę z twego oka – kiedy sam we własnym oku belki nie widzisz? Obłudniku, usuń wpierw belkę z własnego oka, a potem będziesz mógł zobaczyć, jak usunąć zadrę z oka brata twego. 

 

Całym swoim życiem, składacie świadectwo działania w świecie miłosiernej miłości Bożej, miłości, która przeciwstawia się siłom zła i grzechu. Przyswojenie sobie tej miłości rzadko bywa łatwe, musicie więc pielęgnować ją i troszczyć się o nią, jak o dobre drzewo, które ma przynosić dobre owoce (por. Łk 6,43). Mate­rializm, który w tak wielkim stopniu jest dziś dla wielu ludzi przyczyną cierpienia i utraty nadziei, musi być radykalnie uzdrowiony prawdziwie ewangeliczną miło­ścią i współczuciem.

 

Aud. gen., 31 V 1986

 


więcej tekstów autora
Polecamy

O męskości

Elżbieta Wiater

Maryja - Matka Kościoła

Sławomir Zatwardnicki

partnerzy