Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Ewangelia dnia

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 2 sierpnia 2020
  • komentarzy
  • 19 wyświetleń
  • lubi to!

Niedziela, 02.08.2020

Jan Paweł II

Mt 14, 13-21

Wówczas Jezus oddalił się łodzią w stronę okolicy pustynnej, na ubocze. Lecz tłumy, usłyszawszy o tym, ruszyły za Nim z miasta pieszo. A kiedy wychodził z łodzi, zobaczył wielką rzeszę. Wzruszyło Go to i uzdrowił chorych. Kiedy zaś nastał
wieczór, przyszli do Niego uczniowie i powiedzieli: Miejsce tu bezludne i godzina już późna; roześlij ludzi, niech pójdą do miasta i kupią sobie pożywienia.
Lecz Jezus odpowiedział: Nie muszą odchodzić. Wy dajcie im jeść. A oni na to: Ależ my mamy tylko pięć chlebów i dwie ryby. Przynieście Mi je – mówi Jezus. A potem, rozkazawszy rzeszom usiąść na trawie, wziął pięć chlebów i dwie ryby, wzniósł oczy ku niebu i odmówił błogosławieństwo. A potem łamiąc chleb rozdawał go uczniom, a ci dawali go rzeszom. I jedli wszyscy aż do syta. A potem pozbierano ułomki i napełniono nimi dwanaście koszów. Tych zaś, którzy jedli, było pięć tysięcy, nie licząc kobiet i dzieci.

 

Przypomnijcie sobie chwilę, gdy Jezus zobaczył głodną rzeszę na wzgórzach. Jaka była Jego reakcja? Nie ograniczył się do wyrażenia współczucia. Rozkazał swym uczniom: „Wy dajcie im jeść” (Mt 14, 16). Czyż nie skierował tych samych słów również do was, do nas, którzy żyjemy w XX wieku, do nas, którzy dysponujemy środkami dla zaspokojenia łaknienia głodnych tego świata? Odpowiedzmy wielkodusznie na Jego przykazanie dzieląc się owocami naszej pracy, przekazując innym zdobytą wiedzę, popierając wszędzie rozwój.

 

3 X 1979, Filadelfia (USA)

 


więcej tekstów autora
Polecamy

partnerzy