Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Ewangelia dnia

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 16 stycznia 2020
  • komentarzy
  • 97 wyświetleń
  • lubi to!

Czwartek, 16.01.2020

Jan Paweł II

Mk 1, 40-45

A oto przyszedł do Niego pewien trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go mówiąc: Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. A On, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i powiedział: Chcę, bądź oczyszczony. I natychmiast ustąpił z niego trąd i został oczyszczony. I dał mu surowy nakaz, i odesłał go, mówiąc: Pamiętaj, żebyś nikomu nic nie mówił. Idź tylko, przedstaw się kapłanowi i złóż [w dziękczynieniu] za swe oczyszczenie ofiarę przepisaną przez Mojżesza na świadectwo dla nich. Ale on, skoro tylko wyszedł, zaczął o tym głośno rozpowiadać, tak że Jezus nie mógł już wejść jawnie do miasta. Przebywał na miejscach samotnych, a ludzie przychodzili do Niego zewsząd.

 

 

Jezus uzdrawia nieuleczalnie chorego. Czyni cud. Daje im dowód, że ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów. I skoro uczeni w Piśmie twierdzili, że taką władzę ma tylko Bóg, powinni teraz wyciągnąć wniosek z tego, co sami w słowach utrzymywali. Jezus stwierdza obecność Boga wśród tłumu. Jezus stwierdza Bo­ską władzę odpuszczania grzechów, która jest Mu właściwa. Jezus wykazuje jed­nocześnie, że bardziej niebezpieczne i niepokojące od zła fizycznego (w tym przy­padku ciężkiej i przewlekłej choroby) jest zło grzechu. On jest Zbawicielem, któ­ry przyszedł przede wszystkim po to, aby zgładzić to wielkie zło.

 

18 II 1979, w rz. par. s. Gregorio Magno


więcej tekstów autora
Polecamy

partnerzy