Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Ewangelia dnia

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 6 lutego 2020
  • komentarzy
  • 81 wyświetleń
  • lubi to!

Czwartek, 06.02.2020

Jan Paweł II

Mk 6, 7-13

A potem, przywoławszy do siebie Dwunastu, zaczął ich wysyłać po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i nakazał, żeby, prócz laski, nic ze sobą nie brali w drogę: ani chleba, ani torby podróżnej, ani pieniędzy w schowkach u pasa.  Idźcie jednak – powiedział – obuci w sandały, lecz nie ubierajcie się w dwie szaty. I polecił im również: Gdziekolwiek wejdziecie do jakiegoś domu, pozostańcie tam, dopóki stamtąd nie będziecie odchodzić. A gdyby was w jakimś miejscu nie przyjęto i nie chciano was słuchać, to wychodząc stamtąd otrząśnijcie pył z nóg waszych na świadectwo dla nich. Tak więc wyszli i nawoływali [wszystkich] do nawrócenia. Wyrzucili też mnóstwo złych duchów i wielu chorych uzdrowili, namaszczając ich przedtem olejem.

 

Już w swym ziemskim życiu Jezus chciał przekazać tę misję uczniom, by po­magali potrzebującym, a zwłaszcza by uzdrawiali chorych. Mateusz Ewangelista pisze, że Jezus „przywołał do siebie dwunastu uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszystkie słabości” (Mt 10, 1). A Marek mówi, że „wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali” (Mk 6, 13). Jest rzeczą znaczącą, że już w pierwotnym Kościele podkreślano nie tylko ten aspekt mesjańskiej misji Jezusa, któremu Ewangelie poświęcają wiele kart, lecz również dzieło powierzo­ne przez Niego w związku ze swoją misją uczniom i apostołom.

 

Aud. gen., 29 IV 1992

 

 


więcej tekstów autora
Polecamy

Sukot, czyli Święto Szałasów

Bella Szwarcman-Czarnota

Co to jest przypowieść?

Anna Świderkówna

Ewa

Marcin Majewski

partnerzy