Wybierz Biblię dla siebie

dołącz do nas
Bez kategorii

Warning: Use of undefined constant U - assumed 'U' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/naszczas/domains/naszczas.pl/public_html/biblia/wp-content/themes/wizjo/sidebar.php on line 3
  • 6 października 2018
  • komentarzy
  • 288 wyświetleń
  • lubi to!

Sobota, 06.10.2018

Jan Paweł II

Łk 10, 17-24

I wróciło siedemdziesięciu dwóch, i mówili z radością: Panie, nawet złe duchy są nam uległe ze względu na imię Twoje. A On im powiedział: Widziałem, jak szatan spadał z nieba na kształt błyskawicy. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po wszelkiej potędze przeciwnika. I nic wam nie zaszkodzi. Lecz nie cieszcie się z tego, że duchy wam są posłuszne. Radujcie się raczej z tego, że imiona wasze zapisane są w niebie. W tym też czasie Jezus, pełen radości w Duchu Świętym, powiedział: Uwielbiam Cię, Ojcze, Panie niebios i ziemi, za to, że za kryłeś to wszystko przed mędrcami i uczonymi, a objawiłeś prostaczkom. Tak, Ojcze, tak bowiem podobało się Tobie. Wszystko zostało Mi przekazane przez mego Ojca i nikt nie wie, kim jest Syn, jak tylko Ojciec; nikt też nie wie, kim jest Ojciec, jak tylko Syn i ten, komu Syn chce to objawić. A potem zwróciwszy się do swoich uczniów powiedział: Błogosławione oczy, które widzą, co wy widzicie. Mówię wam bo wiem, że wielu proroków i królów pragnęło widzieć to, co wy widzicie, lecz nie widzieli, i usłyszeć, co wy słyszycie, lecz nie usłyszeli.

 

Wysławiam Cię Ojcze, Panie nieba i ziemi” (Mt 11, 25). Tak mówi Jezus z Nazaretu. Rozradował się w Duchu Świętym, wypowiadając te słowa. Słowa – jakże znamienne w dniu dzisiejszym! „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” (tamże). Jakie rzeczy? Jakie tajemnice? Zaiste, najgłębsze. Najbardziej Boskie. Znane tu na ziemi tylko Jemu, tylko Chrystusowi. Oto „wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić” (tamże, w. 27). I oto Syn objawia. A równocześnie objawia Ojciec. Ojciec – przez Syna. Komu objawia? Objawia ludziom swojego upodobania – „takie było Twoje upodobanie” (tamże, w. 26). Objawia „prostaczkom”.

 

7 II 1986, Kottayam (Indie)


więcej tekstów autora
Polecamy

Jezus cz.2

Marcin Majewski

Bądźcie wytrwali

Św. Izaak z Niniwy

partnerzy